Kaupunginvaltuusto on kaupungin ylin päätösvaltaa käyttävä elin. Kaupunginvaltuuston jäsenet valitaan neljän vuoden välein kuntavaaleissa. Keskustan 15-jäsenisen valtuustoryhmän toimikautena 2017-2021 löydät alta. Kaupunginvaltuuston ensimmäisenä varapuheenjohtajana toimii keskustan Riitta Korpihalla.

Keskustan valtuustoryhmän puheenjohtaja on Esko Ryhänen ja valtuustoryhmän varapuheenjohtaja Tiina Karhu. Valtuustoryhmän sihteerinä toimii Olavi Haanketo.

Riitta Korpihalla
riitta.korpihalla@iisalmi.fi

Esko Ryhänen
esko.ryhanen@iisalmi.fi

Olavi Haanketo
olavi.haanketo@iisalmi.fi

Jukka Innanen
jukka.innanen@iisalmi.fi
Tiina Karhu
tiina.karhu@iisalmi.fi

Kauko Korolainen
kauko.korolainen@iisalmi.fi

Kari Kärkkäinen
kari.karkkainen@iisalmi.fi

Seppo Kääriäinen
seppo.kaariainen@eduskunta.fi

Jarkko Partanen
jarkko.partanen@iisalmi.fi

Pekka Pirhonen
pekka.pirhonen@iisalmi.fi

Riikka Pirkkalainen
riikka.pirkkalainen@iisalmi.fi

Juho Pulkka
juho.pulkka@iisalmi.fi

Jani Rönkkö
jani.ronkko@iisalmi.fi

Kullervo Rönkkö
kullervo.ronkko@iisalmi.fi

Elina Siirola
elina.siirola@iisalmi.fi

Mikäli joku edellä mainituista kaupunginvaltuutetuista on estynyt osallistumaan kaupunginvaltuuston kokoukseen, kutsutaan hänen tilalleen seuraavassa järjestyksessä varavaltuutettu paikalle:
Anu Piippo, Tommi Korpihalla, Kyösti Kauppinen, Kaija Farin…